#PomagamySzpitalom w województwie łódzkim!

fundacja ład akcje Kwiecień 7, 2020

 przejdź do zrzutki  

Sytuacja w ochronie zdrowia jest teraz wyjątkowo trudna. Szpitale zmagają się nie tylko z brakami środków ochrony osobistej, środków do dezynfekcji, czy testów, ale także z brakiem personelu medycznego, brakiem sprzętu i karetek. Dużym problemem jest też wycieńczenie pracowników medycznych, którzy pracują po kilkanaście godzin na dobę i dłużej…

Dlatego postanowiliśmy włączyć się w akcję pomocy pracownikom ochrony zdrowia w naszym województwie: ratownikom medycznym, pielęgniarkom, lekarzom na SOR-ach, laborantkom i innym pracownikom medycznym. Naszym priorytetem jest dostarczanie ciepłych posiłków, ale oferujemy też inną pomoc, a wszystko zależy od zebranych środków.

Podejmowane przez nas działania to:

  • Zakup ciepłych posiłków dla personelu medycznego
  • Zakup potrzebnych materiałów – środków do dezynfekcji, termometrów i innych sprzętów
  • Interwencje poselskie na prośbę szpitali (np. do Ministerstwa Zdrowia, Urzędu Marszałkowskiego, Agencji Rezerw Materiałowych i innych)
  • Bierzemy pod uwagę także inne działania, w miarę możliwości finansowych, np. pomoc w znalezieniu i opłaceniu miejsca do kwarantanny dla personelu medycznego, aby chronić ich rodziny przed zarażeniem
  • Jesteś pracownikiem ochrony zdrowia? Wiesz, jak moglibyśmy pomóc? Napisz do nas: fundacja@arkademokracji.pl

Będziemy szczegółowo informować o wszystkich podjętych działaniach. Każda wpłacona złotówka zostanie przeznaczona na wsparcie dla szpitali i pracowników ochrony zdrowia.

Obecnie jesteśmy w stałym kontakcie z kilkoma szpitalami w województwie łódzkim, które informują nas o swoich potrzebach.
A przecież to dopiero początek… Chorych z dnia na dzień przybywa i jeśli nie pomożemy medykom dziś, kto przyjdzie nam z pomocą jutro?

Zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o pomoc finansową, aby nasza akcja dotarła do jak największej liczby szpitali i abyśmy mogli dawać regularne wsparcie pracownikom ochrony zdrowia i pozwolić im skupić się na walce z chorobą.

Dziękujemy za każdą wpłatę!

https://zrzutka.pl/z/pomagamymedykom