Przed nami ostatnie dni kampanii.
Wiesz już, komu oddasz swój głos?
Warto głosować na kandydata, który najlepiej odpowiada naszej wizji Polski.
Warto też pamiętać, że wyborach prezydenckich głosujemy na osobę, a nie na partię.
📝Zarówno prezydencki podpis (akceptacja przyjętej przez parlament ustawy) jak i veto (jej odrzucenie) nie powinny służyć interesom i celom żadnej partii politycznej, ale zabezpieczać prawa obywateli i gwarantować przestrzeganie zasad przez rządzących.
PO CO NAM PREZYDENT❓
Czy urząd prezydenta jest polityczny? Oczywiście!
Czy to twoja sprawa, kto go sprawuje? Tak!
Wszyscy mamy poglądy polityczne, bo polityka to ogół spraw publicznych. Polityka to nasze codzienne życie – praca, szkoła, emerytura, refundacja leków.
Prezydent też ma poglądy i też jest polityczny – ale nie powinien być partyjny.
✅Pełniąc urząd nie reprezentuje swojej partii, nie reprezentuje też tylko swoich wyborców, ale wszystkich polskich obywateli.
✅Prezydent dysponuje określonymi w Konstytucji narzędziami, z których powinien aktywnie korzystać podczas pełnienia urzędu.
Bycie prezydentem to zobowiązanie wobec wszystkich obywateli!
CZY ZNASZ POGLĄDY TWOJEGO KANDYDATA❓
Dobrze jest znać poglądy kandydatów, zwłaszcza że mogą one mieć duży wpływ na to, jak prezydent będzie pełnił swój urząd – jakie projekty ustaw może zaproponować i jak będzie się wypowiadał publicznie, kształtując debatę na najważniejsze tematy.
Warto jednak pamiętać, jakie uprawnienia przysługują prezydentowi. Oceniając kandydatów, wybierając tego, któremu oddamy głos, pamiętajmy że prezydent nie zastępuje Sejmu i Senatu. Nie uchwala ustaw, nie jest rządem.
❎Dobrze jest wiedzieć, które z deklaracji i obietnic nie zależą od prezydenta.
Bądźmy uważni ☺️




