Igrzyska czas zacząć

fundacja ład akcje Sierpień 30, 2018

Przed nami jesień a wraz z nią jedno z najciekawszych wydarzeń łódzkiego kalendarza. Igrzyska Wolności. To dwa dni spotkań ludzi ciekawych świata. Dwa dni dyskusji, debat, wymiany myśli i idei, a także wydarzeń towarzyszących – koncertów i spotkań w mniejszym gronie i luźniejszej atmosferze, ale wciąż tak samo interesujących.

Igrzyska odbędą się w dniach 9-11 listopada.
W ich ramach toczyć się będzie bitwa o historię. To motyw przewodni tegorocznej edycji. Organizator Igrzysk – Fundacja Liberté!, tak pisze o nich na swojej stronie:
“Chcemy podjąć rękawice w walce o pamięć i podczas tegorocznej edycji wydarzenia rozmawiać o historii. Chcemy, aby rocznica 11 listopada była powodem do świętowania, ale też do zastanowienia się na serio nad naszą przyszłością. Zapraszamy Państwa do wielkiej debaty o tym jak odzyskać historię dla Polski obywatelskiej, Polski odważnej, która nie musi poprawiać swojej historii, żeby ją znać i czuć dumę z bycia polskim obywatelem”.

Przyłączamy się do zaproszenia. Wiemy, że warto. Wielu z nas w Igrzyskach bierze udział już po raz kolejny. W poprzednich latach byliśmy zarówno gośćmi tego wydarzenia jak i organizatorami paneli dyskusyjnych i stoisk.
W tym roku zapraszamy na Igrzyska Wolności jako partner merytoryczny.

Pragniemy być dumnymi, ale świadomymi obywatelami. Znającymi ciemne karty historii naszego narodu. Chcemy walczyć z demonami i z walki tej wyciągać wnioski. Bez dojrzałej, zaangażowanej, odważnej refleksji o przeszłości, nie uda się nam zbudować świadomego społeczeństwa obywatelskiego. Patriotyzm to nie nacjonalizm i nie fałszywa, oparta na kłamstwie narracja historyczna. Historia Polski to opowieść o wielu odcieniach, nie może służyć propagandzie, nie może zostać przez nikogo zawłaszczona.

Chcesz o tym porozmawiać? Chcesz posłuchać zderzających się narracji o historii? Przyjdź!
Wśród gości tegorocznych Igrzysk m. in.:
Agnieszka Holland
Robert Biedroń
Michael J. Abramowitz
Elżbieta Cherezińska
Ziemowit Szczerek
Andrzej Leder
i wielu innych ciekawych panelistów.

Rejestracja i bilety:

Bilety